WORK ON - włącz sie na pracę w branży IT

Print Drukuj
„WORK-ON 30+ Aktywizacja zawodowa w branży ICT"WORK-ON 30+, to szansa dla osób powyżej 29 roku życia na zmianę profilu zawodowego na opłacalny i dołączenie do rosnącej w naszym mieście branży IT. Jeżeli nie pracujesz lub nie wiążesz przyszłości z obecnym wykształceniem - pomyśl o zmianie i skorzystaj z bezpłatnych szkoleń!

Po sukcesie poprzednich edycji projektu WORK-ON, skierowanych do osób w przedziale wiekowym 18-29, tym razem Ośrodek Szkoleniowo-Wdrożeniowy postanowił wspomóc wszystkich po 29 roku życia. Poszukiwane są 24 osoby, które chcą zostać Webdeveloperami lub Menadżerami sprzedaży usług IT. Rosnące zapotrzebowanie na oba zawody potwierdzają zarówno badania Wojewódzkiego Urzędu Pracy, który w Barometrze Zawodów wskazuje je jako deficytowe w Bydgoszczy i powiecie bydgoskim, jak i badania własne Ośrodka Szkoleniowo-Wdrożeniowego (organizatora projektu).

Jakie korzyści?
Dołączenie do projektu wiąże się z wieloma profitami, w tym finansowymi. Organizatorzy zaplanowali (w kolejności chronologicznej):
  • warsztaty aktywizacyjne,
  • specjalistyczny kurs IT (180 h),
  • kurs biznesowego angielskiego (108 h),
  • 3-miesięczny staż.
Na każdym etapie uczestnicy zarabiają w ramach stypendiów (50 zł za dzień szkoleń i około 1000 zł za miesiąc stażu). Tak, wypłacane są stypendia motywacyjne za frekwencję na zajęciach.

„Wysokość wynagrodzenia na stażu nieznacznie przewyższa kwoty wypłacane przez Urzędy Pracy, natomiast o wiele większa wartością jest możliwość „zaczepienia się" na stanowisku, w którym nie mamy doświadczenia." - tłumaczy Robert Szarata, konsultant edukacyjny w projekcie i dodaje – „Odpowiednio przepracowany staż w 70% owocuje umową o pracę".

Dla kogo?
Do projektu mogą dołączyć osoby w wieku powyżej 29 lat, które nie pracują i nie uczą się w trybie dziennym (studenci zaoczni mogą się zgłaszać). Do  12 czerwca 2018 roku będą przyjmowane formularze zgłoszeniowe. Kolejnym etapem są testy wstępne, m.in., test podstawowej wiedzy informatycznej i test określający poziom języka angielskiego. Nie jest wymagany adres zameldowania na terenie Bydgoszczy, wystarczy gotowość do uczęszczania na stacjonarne zajęcia 3-4 dni w tygodniu. Szczegółowe informacje znajdują się w dziale rekrutacja na stronie organizatora.

Czy warto?
Jak każde przygotowanie zawodowe, zdobycie odpowiednich kompetencji do pracy w branży IT wymaga czasu. Część szkoleniowa trwa 3 miesiące, a staż kolejne 3. Jest to jednak inwestycja opłacalna, a jej skuteczność potwierdzają obecni uczestnicy, którzy są na stażach lub już pracują w takich firmach jak: Atos, T-KOMP, Syneo.pl, Social Room, Websoul, NetworkWay, Remedia, Iqor It Services, agencja SITAB, E-pulpit.pl, Redseo, 052B, SpaceWay, Optize, Trakido i inne. Pracodawcy, w większości deklarują chęć zatrudnienia po odbyciu stażu. Organizatorzy założyli minimalną skuteczność zatrudnieniową na poziomie 50%,  jednak poprzednie edycje pokazały, że aż 70% absolwentów projektu otrzymuje umowy o pracę.

Gdzie się zgłosić?  
Strona OSW: http://work-on.pl/index.php/rekrutacja
Facebook: www.facebook.com/workonacademy
Aby przystąpić do projektu należy dostarczyć CV oraz formularz zgłoszeniowy do:
Ośrodek Szkoleniowo-Wdrożeniowy, 
Karpacka 54, 85-164 Bydgoszcz, pok. 10,
tel. 572 570 469,
lub wysłać na adres:
projekt@osw.bydgoszcz.pl

 

Załączniki

Plakat
Plakat.pdf 971 KB
Broszura
Broszura.pdf 2635 KB
Informacje o publikacji dokumentu